Zaobserwuj nas

Alternativepop.pl - Magazyn Autorów

Alternativepop.pl - Magazyn Autorów

Trochę historii Alternativepop.pl

Nazywam się Andrzej Korasiewicz, mieszkam od urodzenia, tj. od 1973 roku w Łodzi. Stronę pod nazwą "Alternative Pop" założyłem w maju 2001 roku. Impulsem było to, że nie udało mi się znaleźć w Sieci miejsca, do którego mógłbym się przyłączyć i pisać o muzyce, którą się interesowałem. Inspirowała mnie audycja "Romantycy Muzyki Rockowej" [czytaj artykuł >>]  emitowana w Drugim Programie Polskiego Radia w latach 1985-1990, a także muzyka opisywana w latach 80. w rubryce "Mroczni niezależni" przez Przemysława Mroczka w "Magazynie Muzycznym". 

Indywidualna strona szybko przekształciła się w forum, do którego zgłaszali się chętni, by pisać o podobnej muzyce. Od 2002 do 2015 funkcjonował już pełną gębą serwis internetowy Alternativepop.pl, w którym swoje teksty publikowało kilkudziesięciu autorów. Dla serwisu Alternativepop.pl w sumie powstało kilka tysięcy tekstów - recenzji muzycznych, relacji z koncertów, wywiadów z muzykami i innych artykułów, nie licząc newsów. Obejmowaliśmy patronat nad imprezami (m.in. Castle Party)  i płytami (m.in. Variete, Clan of Xymox). Stale współpracowaliśmy z wieloma niezależnym wytwórniami płytowymi. W  2015 roku strona zawiesiła swoją działalność.

W 2019 roku nawiązałem współpracę z internetowym Gdynia Radio, dla którego prowadziłem przez ponad rok audycję "Alternativepop.pl", w której prezentowałem muzykę z kręgu new romantic, synth pop, 80s, post-punk. Po roku audycję przeniosłem na platformę Mixcloud, gdzie ukazywały  się premierowe podcasty. Łącznie powstało 77 audycji i podcastów. 

W 2022 podjąłem prace nad powrotem strony Alternativepop.pl do Sieci. Nowa strona została uruchomiona w styczniu 2023 roku a po kilku miesiącach przyjęła postać "Alternativepop.pl - Magazyn Autorów". 

Tematyka strony, promocja artystów

"Alternativepop.pl - Magazyn Autorów" to dzisiaj przede wszystkim nowy magazyn z nowymi artykułami, które pojawiają się od stycznia 2023 roku, ale znajdziecie w nim również część tekstów ze starego serwisu Alternativepop.pl. "Alternativepop.pl - Magazyn Autorów" jest miejscem, w którym mogą spotykać się autorzy niezależnie od swojego światopoglądu i innych różnic pozamuzycznych po to, żeby dzielić się swoimi wrażeniami z odsłuchanych płyt, uczestnictwa w koncertach i inspirować tym innych oraz siebie nawzajem. Muzyka ma łączyć a nie dzielić.

Oprócz tradycyjnej tematyki, od której wszystko zaczęło się jeszcze w 2001 roku - czyli muzyki new romantic, synth-pop, 80's, cold wave, post-punk, new wave - w nowym wydaniu strony skupiamy się również na pisaniu o muzyce z kręgu dream pop, shoegaze, indie pop, art pop, art rock, sophisti-pop [czytaj artykuł >>]  , jazz-pop, ale także inteligentnej elektroniki. Na "Alternativepop.pl - Magazyn Autorów" przypominamy zarówno stare płyty, głównie z lat 80., ale chętnie wspieramy nowych i debiutujących Artystów, którzy tworzą bliską nam muzykę i będą chcieli znaleźć się na naszych łamach. Zastrzegam sobie jednak prawo do arbitralnego decydowania czy dana muzyka pasuje do tematyki strony, czy nie. 

Zasady współpracy

Jeśli chcesz dołączyć do grona autorów piszących dla Alternativepop.pl, pisz na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  *

"Alternativepop.pl - Magazyn Autorów" swojej działalności nie opiera na dochodach i reklamach. Wszyscy piszą o muzyce z pasji, żaden z autorów nie pobiera wynagrodzenia.

* Zastrzegam sobie prawo edycji tekstów, redagowania i ich skracania, korekty tytułów i śródtytułów

Andrzej Korasiewicz, redaktor naczelny "Alternativepop.pl - Magazyn Autorów"

"Alternativepop.pl - Magazyn Autorów" - współpracownicy od 2023 roku:

[chronologicznie według kolejności podejmowania współpracy]

Andrzej Korasiewicz - redaktor naczelny
Jakub Oślak
Karol Gawerski (Sonic)
Robert Żurawski
Jakub Krawiec
Jarosław Pawlik
Krzysztof Moskal
Robert Marciniak

Alternativepop.pl - autorzy artykułów z lat 2001-2015, które znajdują się w nowym magazynie "Alternativepop.pl - Magazyn Autorów":

[kolejność alfabetyczna]

Darek Baran
Andrzej Baster
Katarzyna Borowiec (Mała Mo)
Mark Brüggemann
Marek Gajdecki (Vimag)
Katarzyna Gizińska
Łukasz Iwasiński
Marcin Jarmulski
Jakub Karczyński
Magdalena Krysiak
Roman Kuziel
Robert Łada (Blut)
Mariusz Łuniewski (Void)
Bartosz Makświej
Tomasz Musialik
Adam Pawłowski (†)
Jakub Pietrusiak
Mateusz Rękawek
Bartosz Sadulski
Paulina Sagan
Natalia Skoczylas
Emilia Stachowska
Marcin Stańczyk
Zosia Sucharska
Krystyna Szurmańska
Łukasz Wiśniewski (†)
Tomasz Właziński
Wojciech Żurek

oraz:

Chris
Dementia
Idiotik
Jamzdan
Joulopukki
Lord Moloh
Mantrykota
Mariola
matis_keynell
Mich
Rage 69

Autorzy zdjęć wykonywanych dla Alternativepop.pl w latach 2001-2015, które znajdują się w nowym magazynie "Alternativepop.pl - Magazyn Autorów":

Monika Buko (Akinom1)
Rafał Zaręba
Crimson